pl

autorepairguide's blog

 • Save this on Delicious
Ten artykuł pokazuje poradnik jak korzystać Carprogzaprogramować klucze do Renault Megane / Scenic wsparcie oprogramowania key.Carprog podczerwieni naprawy istniejących i podejmowania dodatkowych kluczy do Megane / Scenic samochodów, wyprodukowanych w zakresie 1995-1998 roku. Funkcja blokady jest na podstawie pilota zdalnego centralnego zamka drzwi i włącza się do skrzynki bezpieczników maskującą (UCBIC) po stronie kierowcy w kierownicy.Carprog Software & Hardware:
Carprog Software Download
Carprog Instalacja oprogramowania Przewodnik
Caprog Clone


Obsługiwane systemy:
Programator obsługuje '95 -'98 Megane / Scenic Immobilizer system z pilota zdalnego centralny zamek. System ten może być zidentyfikowany przez obecność odbiornika podczerwieni w pobliżu wewnętrznego lusterka wstecznego i kluczem z nadajnika podczerwieni.

Funkcje:
czytanie i pisanie kluczowych danych przy użyciu CarProg Motorola MCU kablowej A10;
Generowanie 2 różne kluczowe dane z etykietą wewnątrz klucz;
Generowanie 2 różne kluczowe dane z UCBIC pliku;
Obliczenie kodu bezpieczeństwa z etykietą wewnątrz klucza.

Jak podłączyć CarProg do klucza:
Megane Scenic / klawisze były produkowane w dwóch różnych wersjach płytki drukowanej.


Co jest kluczem Label:
Key etykiecie jest alfanumeryczne dane dotyczące zamawiania zapasowego klucza i bezpieczeństwa obliczenia kodu o długości 5 znaków. Pierwszy znak etykiety zawsze jest literą S. Ta etykieta jest laserowo wypalona na wewnętrznej powierzchni plastikowego klucza głowy lub drukarki czarno na białym taśmie papierowej.


Działania programowe:

Opis produktu:
Kluczowe dane - 16 bajtów pamięci klucz
KEY Label - laser wypalona lub wydrukować etykietę wewnątrz klucza
kodu zabezpieczającego - obliczony kod bezpieczeństwa
Odczyt - odczyt danych z klucza pamięci
Write - zapis danych na karcie pamięci
Calc - obliczyć kod zabezpieczający
KEY1 - generuje klucz # 1
KEY2 - generowanie klucza # 2
Od Label - generowanie kluczowych danych z etykietą
Od UCBIC - generowanie kluczowych danych z UCBIC złożyć
Kluczowe procedury programowania:
Uwaga. Po klucz został naprawiony lub nowe dane klucz został wygenerowany i zaprogramowane, procedura resynchronizacji musi być przeprowadzona. Kluczem będzie nieczynne aż do jego kod toczenia nie jest dopasowany do immobiliser moduł.

1.If klawisza (lub obu przycisków) nie działa i resynchronizacji nie miał sukcesów:
 • Otwórz klucz i podłącz kabel A10 CarProg
 • Wpisz klucz etykietę z wnętrza klucz do KEY pole Label;
 • Naciśnij przycisk Z Label. KEY Pole danych wyświetli kluczowe dane, generowane z kluczowych etykiecie;
 • Naciśnij przycisk Write a dane zostaną przeniesione na klucz;
 • Jeśli dwa klawisze są naprawiane, podłącz kabel do drugiego klucza i kliknij na klucz 2. Dane za drugi zostanie wygenerowany klucz. Naciśnij przycisk Write a dane zostaną przeniesione do drugiego klucza;
 • Naciśnij przycisk Calc, aby obliczyć kod zabezpieczający;
 • Odłączyć kabel, zebrać klucz i wykonać procedurę resynchronizacji (patrz strona 8). Jeśli dwa klucze obecny, prowadzić postępowania resynchronizacji na obu kluczy, nawet jeśli tylko jeden z nich został naprawiony.

2.Jeżeli masz tylko jeden klucz (drugi klucz jest stracone) i chciałbyś mieć duplikat klucza:
 • Podjąć każdą używaną / Scenic Megane podczerwone i podłączyć kabel A10 CarProg
 • Wpisz klucz etykietę z wnętrza istniejący klucz do KEY pole Label;
 • Naciśnij przycisk Z Label. KEY Pole danych wyświetli kluczowe dane, generowane z kluczowych etykiecie;
 • Naciśnij przycisk Write a dane zostaną przeniesione na klucz;
 • Naciśnij przycisk Calc, aby obliczyć kod zabezpieczający;
 • Odłączyć kabel, zebrać klucz i wykonać procedurę resynchronizacji (patrz strona 8) po obu klawiszy, za pomocą kodu zabezpieczającego z pola kod zabezpieczający.

3. Jeżeli oba przyciski zostaną utracone:
 • Weź UCBIC pole moduł / bezpiecznik (patrz zdjęcia na stronie 1) z samochodu i zdemontować go. Znajdź 52 pin Motorola MCU wewnątrz i desolder go. To MCU jest zabezpieczona i nie mogą być odczytywane w obwodzie. Użyj programator z możliwością pominięcia rygorze czytać swój wewnętrzny EEPROM; używać XPROG-m z www.tmt.lt lub MC68HC05B6 / 8/16/32 inteligentnych EEPROM programowania narzędzie z www.etlweb.com. Rozmiar może być 256 bajty (zakres adresów 0100-01FF);
 • Podjąć każdą używaną / Scenic Megane podczerwone i podłączyć kabel A10 CarProg
 • Kliknij Otwórz piktogramu pliku i otwartego pliku UCBIC;
 • Prasa Z przyciskiem UCBIC. KEY Pole danych wyświetli kluczowe dane, generowane z UCBIC pliku. Kod bezpieczeństwa i klucz etykieta zostanie wygenerowany, jak również. Wpisz klucz etykietę na małej kartce papieru i trzymać je wewnątrz klucza zamiast starej etykiety. Będzie to przydatne dla dalszych obliczeń kodu bezpieczeństwa;
 • Naciśnij przycisk Write a dane zostaną przeniesione do klawisza. Jeśli wymagane są dwa klucze, podłącz kabel do drugiego klucza i kliknij na klucz 2. Dane za drugi zostanie wygenerowany klucz.
• Naciśnij przycisk Write do przesyłania danych do drugiego klucza;
 • Naciśnij przycisk Calc, aby obliczyć kod zabezpieczający;
 • Odłączyć kabel, montaż klucz (S) i wykonać procedurę resynchronizacji (patrz strona 8), przy użyciu kodu zabezpieczającego z pola kod zabezpieczający.

Procedura resynchronizacji Klucz:
Po danych klucz został wygenerowany klucz jest zaprogramowany, to musi być zsynchronizowane z modułem UCBIC w samochodzie. Dopiero po rolling code resynchronizacji, kluczowym staje się sprawna. Czterocyfrowy kod zabezpieczający jest wymagane, aby to zrobić.
Jeśli masz dwa klucze i jeden z nich jest sprawna, procedura resynchronizacji i tak muszą być wykonywane na obu klawiszy. Jeśli ta procedura jest przeprowadzana tylko jeden klucz, drugi stał się bezskuteczny.
Unieruchamiania silnika musi być włączony przed tą procedurą - zaleca się miganie czerwonej diody LED w desce rozdzielczej. Jeśli jeden klucz roboczy jest dostępny immobilizer Aktywuj przy użyciu tego klucza, inaczej wyciągnąć bezpiecznik 5A, oznaczonej jako Alim UCBIC przez kilka sekund lub odłączyć i ponownie podłączyć baterię. Komponenty wpisać kod zabezpieczający to stan immobiliser centralny LED i przycisk blokujący blisko do radia samochodowego (patrz zdjęcia poniżej).


1.Turn zapłon. Czerwona dioda miga szybciej;
2.Press i przytrzymaj środkowy przycisk blokujący (strona nie jest ważne), czerwona dioda gaśnie.
3. Bez zwolnieniu przycisku, dioda LED bardzo powoli (co 1,5 sekundy) w celu wytworzenia sekwencji liczenia. Policz ile razy dioda zapala się i zwolnij przycisk, gdy osiągnięta zostanie wartość 1 cyfra kodu zabezpieczającego.
4. Naciśnij ponownie przycisk blokowania drzwi. Policz ile razy dioda zapala się i zwolnij przycisk, gdy wartość 2 ndosiągnięciu cyfry kodu zabezpieczającego.
5.Repeat operacja 5 na celu wprowadzić dwie pozostałe cyfry (3 i 4) kodeksu bezpieczeństwa.

Po wprowadzeniu ostatniej cyfry:
Jeżeli kod jest poprawny LED musi oświetlać w ciągu 3 sekund gaszenia i oświetlania jeszcze przez 30 sekund;
Jeśli kod jest niepoprawny, dioda zacznie szybko migać.
Po poprawny kod został wprowadzony, włączyć zapłon. W ciągu 10 sekund po wyłączeniu zapłonu, naciśnij i przytrzymaj środkowy przycisk blokowania drzwi (ten sam przycisk, to zostało wprowadzeniu kodu) przez ponad 2 sekundy. Drzwi będą blokować i odblokowywać, czerwona dioda LED. Teraz masz 15 sekund (pokazane przez stałego oświetlenia LED), aby wykonać następujące dwie operacje:
1.Point pierwszy klucz do odbiornika i sprawiają 3 szybkich pras (naciśnij go 3 razy w ciągu 1,5 sekundy). Drzwi będą blokować i odblokowywać po 3 prasy.
2.Point drugi klucz do odbiornika i zrobić 3 szybkich pras (naciśnij go 3 razy w ciągu 1,5 sekundy). Drzwi będą blokować i odblokowywać po 3 prasy. Czerwona dioda LED zgaśnie. Jeśli masz tylko jeden klucz, powtarzanie operacji 1 dwa razy z tym samym kluczem.
Użytkownik może wykonać 3 próby wprowadzenia kodu zabezpieczającego. Jeżeli po trzeciej próbie, kod jest nieprawidłowy, należy odczekać około 15 minut przed podjęciem kolejnej próby (dioda zacznie migać z inną prędkością niż normalnie, gdy zapłon jest włączony).

Rozwiązywanie problemów:
 • Jeśli próba zsynchronizowania klucza nie powiodło się, powodem tego może być uszkodzony odbiornik podczerwieni. Bardzo często problem jest spowodowany przez wyciek wody do odbiornika za pośrednictwem radia antena lub szyberdach. Byłoby dobrze mieć zapasowe IRreceiver dla celów testowych.
 • Non-OEM (Original Equipment Manufacturer) radio może również powodować kluczowe problem.Sometimes Immobilizer system podczerwieni kluczowych przystanków, aby zablokować lub odblokować samochód po tego rodzaju radia została instalacja do samochodu. Problem spowodowany jest przez podłączenie zarówno baterię (czerwony) i akcesoriów (żółte) Zasilanie prowadzi razem. Immobilizer system „rzeczy”, że klucz jest pozostawione w stacyjce i zapobiega przed drzwi zamknięte. Ten problem jest łatwy do sprawdzenia: wyjąć kluczyk ze stacyjki i przekręcić manetkę dmuchawy od 0 do dowolnej pozycji. Jeśli wieje - to przypadek (normalnie dmuchawa działa tylko w pozycji ACC i IGN klucz). Usuń radia i rozwiązać problem.
Z Auto Repair Technician Home, post klucz Carprog Program podczerwieni dla Renault Megane / Scenic
 • Save this on Delicious

Reklama

News

Combat Erectile problems Confidently With Apcalis Oral Jelly

Apcalis Jelly is an FDA approved medical solution for the successful treatment of erectile dysfunction. Tadalafil is the primary component of this drug which clears up the blockages of the erectile ti

Add spice to your love life with Super P Force Tablets

Super P Force 100 mg Tablets (Super Kamagra) is specially designed for the treatment of ED and premature ejaculation. It contains two FDA approved components - Sildenafil Citrate as well as Dapoxetine

Super Hard on Tablets - Best Erection Enhancing Pills for Impotent Males

Super Hard on Tablets is a premium product of Aurochem Laboratories which improves the quality of erection and helps ED patients to perform satisfactory intercourse. Sildenafil Citrate is the main ing

Kamagra Jelly Assures Intimate Sessions behind Closed Doors

ED patients have a wonderful option to overcome their erectile issues and restore their lost manhood with an FDA certified pill called Kamagra Jelly. Prepared with an FDA certified element called Sild

Say Goodbye to Narcolepsy With Modafinil Tablets

Chronic daytime sleepiness disrupts sleep-wake schedule, contributes to fatigue, reduces efficiency and makes a person irritable and unhealthy. Excessive sleepiness during the daytime can be regulated

Consult a sleep expert before buying Zopiclone sleeping tablet

Zopiclone is a popular sleep medication for getting rid of sleep disturbances and insomnia. It reduces the instances of nocturnal awakening and allows an individual to sleep peacefully throughout the

Trust Temazepam Pills To Treat Short Term Insomnia

The market is flooded with numerous medications for the treatment of short term insomnia. All of them promise to induce natural sleep in insomniacs. However, studies have shown that use of sleep medic

Xanax Sleeping Pills - A Perfect solution for anxiety disorders

Xanax is an anti -anxiety pill which is widely prescribed in the treatment of anxiety disorder and panic attacks. It belongs to a group of medicines called benzodiazepine which is also effective in t

Ambien Offers Effective Results among Insomnia Patients

Instead of tossing and turning all night long on the bed in the absence of sleep, patients with insomnia and other sleep disorders can enjoy a sound sleep with the correct dosage of Ambien sleep medi

Restore your lost manhood with Viagra Pills

A healthy and satisfactory intercourse is essential for leading a happy married life. Males who can t attain an erection due to poor erection quality usually end up disappointing their partners in be

Wczytywanie...